Komunikat prasowy

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem prasowym dotyczącym rzekomego zatrudnienia p. Tomasza Terlikowskiego w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Odnosząc się do informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej informuję, że:
1. Do władz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zarówno rektorskich, jak i dziekańskich, nie wpłynął żaden wniosek o zatrudnienie p. Tomasza Terlikowskiego w jakiejkolwiek formie: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło itp.
2. Władze WUM nie wyrażały zgody, aby p. Tomasz Terlikowski miał prawo w jakichkolwiek sytuacjach przedstawiać się jako wykładowca WUM, gdyż nie jest związany z Uczelnią.
3. Kwestie światopoglądowe i polityczne nie są brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o zatrudnienie w WUM.
4. Warszawski Uniwersytet Medyczny nie angażuje się w żaden sposób w tematykę dotyczącą aborcji ponieważ jest uczelnią apolityczną i otwartą światopoglądowo, aczkolwiek nieakceptującą żadnych form fanatyzmu i radykalizmu.  Światopoglądy jakichkolwiek osób, w tym również p. Tomasza Terlikowskiego, nie leżą w zainteresowaniu władz Uczelni.

Marta Wojtach
Rzecznik prasowy