Wykłady prof. Petera Sicinskiego

Biuro Jakości i Innowacyjności Kształcenia WUM zaprasza studentów ostatnich lat studiów na naszej uczelni do udziału w wykładach Profesora Petera Sicinskiego z Department of Cancer Biology, Dana-Farber Cancer Institute w Harvard Medical University.

• 15 października 2021 – Wykład 1: Using genetically engineered mice for cancer studies
  • 27 października 2021 – Wykład 2: Increasing the efficacy of CDK4/6 inhibitors for cancer treatment

Oba wydarzenia odbędą się o godzinie 15:00 w sali wykładowej im. prof. B. Olszewskiego w budynku Farmacji na ulicy Banacha 1.

Po wykładach Profesor będzie odpowiadał na ewentualne pytania słuchaczy.

Peter Sicinski, Ph.D., M.D., jest lekarzem patologiem i biologiem molekularnym. Specjalizuje się m.in. w biologii komórek rakowych na poziomie molekularnym i systemowym. W Instytucie Onkologii Dana-Farber prowadzi działalność naukową w dwóch międzyinstytucjonalnych programach badawczych, których celem jest pogłębianie wiedzy na temat diagnozy, leczenia i wykrywania nowotworów u ludzi, a także zmniejszenie stopnia zachorowalności i śmiertelności raka piersi oraz białaczki. W ramach założonego przez Profesora Sicinski Lab prowadzone są badania nad zdolnością rozmnażania się komórek w rozwoju myszy i raka przy użyciu metod genetycznych, genomicznych i proteomicznych.

Poprzedni wykład Profesora "Targeting the cell cycle machinery in cancer", który odbył się na naszej uczelni 19 maja 2021 r. znajduje się pod linkiem