Stypendia Województwa Lubuskiego dla studentów kierunków medycznych

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendiów studentom kształcącym się na kierunku lekarskim oraz pielęgniarstwo lub położnictwo.

Warunkiem otrzymania wsparcia jest deklaracja związania swojej zawodowej przyszłości z regionem lubuskim.
Stypendia przyznawane są studentom:

• kierunku lekarskiego, III, IV, V, VI roku studiów
  • kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo III roku studiów I-go st. (studia stacjonarne)
  • kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo I i II roku studiów II st. (studia stacjonarne)

Studenci kierunku lekarskiego otrzymają 2 000 zł miesięcznie, natomiast studenci pielęgniarstwa i położnictwa 1 200 zł miesięcznie, przez cały rok akademicki 2020/2021. Stypendia przyznawane są 70 studentom kierunku lekarskiego oraz 30 studentom kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

Wnioski można składać do 31 października 2021 r.

Szczegóły na stronie