Otwarcie naboru wniosków w ramach programu TRANSCAN-2

Od dnia 2 grudnia 2016 r. otwarty jest nabór wniosków w ramach III międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach programu TRNASCAN-2.

Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu onkologii.

Nazwa konkursu:

Minimally and non-invasive methods for early detection and/or progression of cancer Temat konkursu: onkologia

Zakres konkursu:

Celem konkursu jest wsparcie realizacji międzynarodowych projektów badawczych w obszarze onkologii. Zgłaszane projekty powinny nawiązywać do przynajmniej jednego zakresu tematycznego:

1. Risk stratification to distinguish groups by susceptibility for development or progression of cancer based on molecular biomarkers and established cancer risk factors, such as age, medical history, anthropometrics (e.g., body mass index, waist circumference), and lifestyle related determinants (e.g., diet, physical exercise, environmental exposure and medication).
  2. Validation of multiparametric methods, using the combination of promising  biomarkers (genomic, proteomic, metabolomic and imaging markers) to improve our capability for early detection or progression of cancer.
  3. Improve clinical evidence of the minimally invasive methods.

Kraje/partnerzy biorący udział w konkursie:

• Research Foundation - Flanders (FWO), Belgium
  • Fund for Scientific Research (FNRS), Belgium, French speaking community
  • Estonian Research Council (ETAg), Estonia
  • National Cancer Institute (INCa), France
  • ARC French Foundation for Cancer Research (ARC Foundation), France
  • Federal Ministry of Education and Research (BMBF), Germany
  • General Secretariat for Research & Technology (GSRT), Greece
  • The Chief Scientist Office of the Ministry of Health (CSO-MOH), Israel
  • Ministry of Health (MoH), Italy
  • Alliance Against Cancer (ACC), Italy
  • Lombardy Foundation for Biomedical Research (FRRB), Italy
  • State Education Development Agency (VIAA), Latvia
  • Dutch Cancer Society (DCS), Netherlands
  • Research Council of Norway (RCN), Norway
  • Norwegian Cancer Society (NCS), Norway
  • National Centre for Research and Development (NCBR), Poland
  • Slovak Academy of Sciences (SAS), Slovakia
  • Ministry of Education Science and Sport (MIZS), Slovenia
  • Spanish Association Against Cancer Scientific Foundation (FCAECC), Spain
  • National Institute of Health Carlos III (ISCIII), Spain
  • The Foundation for the support of the Applied Scientific Research and Technology in Asturias (FICYT), Spain
  • Ministry of Science and Technology (MoST), Taiwan
  • Scientific and Technological Research Council (TUBITAK), Turkey

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie, w terminie i na wzorze zamieszczonym na stronie Centrum. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania (wniosek nie będzie oceniany merytorycznie). W oparciu o przedmiotową opinię, Dyrektor Centrum podejmuje decyzję o wysokości dofinansowania polskich jednostek.

Data otwarcia naboru wniosków: 2 grudnia 2016 r. Data zamknięcia naboru wniosków:  13 lutego 2017 r.

Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny dostępny na stronie:https://secure.pt-dlr.de/ptoutline/app/transcan_2016

Orientacyjna data naboru wniosków krajowych: IV kwartał 2017 r.

Budżet NCBR:

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 500 000 euro.

Kurs ECB z dnia otwarcia konkursu, tj. 02.12.2016 r -  4.4892

Dalsze, bardziej szczegółowe informacje dla polskich wnioskodawców na temat zasad dofinansowania (m.in. przedmiotu i poziomu dofinansowania) dostępne są w zamieszczonej poniżej dokumentacji konkursowej oraz na międzynarodowej stronie konkursu pod adresem: http://www.transcanfp7.eu/calls/third-joint-transnational-call-jtc-2016.html